Haberler

KIŞ OKULLARI SERTİFİKA TÖRENİYLE SONLANDI - 18 Haziran 2022

KIŞ OKULLARI SERTİFİKA TÖRENİYLE SONLANDI

Foça Belediyesi kış okullarını tamamlayan çocuk öğrenciler için sertifika töreni düzenlendi.

Foça 11 Eylül Nihat Hüsenay Futbol Sahasında 15 Haziran Çarşamba günü düzenlenen törende; spor okulları ve sanat kurslarını tamamlayan öğrencilere sertifikalarını Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz ve kurs öğretmenleri takdim etti.

Başkan Fatih Gürbüz, öğrenci velilerine hitaben yaptığı konuşmasında; ‘‘Sadece futbola bağımlı olmadan bütün spor dallarında ve sanat dallarında gençlerimizi yetiştirmek istiyoruz. Aynı zamanda Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi; ‘zeki, çevik ve ahlaklı’ olmalarını istiyoruz. Kurslarımıza emek veren tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum. Yaz okulları kurs çalışmaları için de başarılar diliyorum.’’dedi.

Eylül-Haziran ayları arasında çalışmalarını sürdüren kış sezonu kapsamında açılan basket, futbol, taekwondo, voleybol, zumba branşlarındaki spor kurslarına 440 öğrenci; dans, gitar, tiyatro, Türk Halk Oyunları, piyano ve resim branşlarındaki kültür sanat kurslarına 146 öğrenci katıldı. Foça Belediyesi’nin kültür sanat ve spor kurslarından oluşan eğitim programının yaz dönemi 1 Temmuz’da başlayacak.