Haberler

ALİ İLÇAN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI - 11 Aralık 2022

ALİ İLÇAN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Geçmiş dönem Foça Belediye Başkanı Ali İlçan, 11 Aralık Pazar günü son yolculuğuna uğurlandı.

Yetmiş yedi yaşında vefat eden Ali İlçan, 1999-2004 yılları arasında Foça Belediye Başkanlığı görevinde bulunmuştu. İlçe halkı tarafından saygınlığı, dürüstlüğü ve merhameti tanınan 1945 yılı doğumlu Ali İlçan, Sosyaldemokrat Halkçı Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında siyaset yaptı.

Ali İlçan için, Foça Belediyesi Sosyal Tesisinde anma programı düzenlendi. Anma programına İlçan’ın ailesi ve akrabaları, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, CHP Foça İlçe Başkanı Ayla Yılmaz, geçmiş dönem Belediye Başkanları ve CHP Foça İlçe Başkanları, birlikte görev yaptığı mesai arkadaşları, dostları ve Foçalılar katıldı. Mesai arkadaşlarından Özlem Dündar, Sibel Sarı ve Sabittin Batılış, CHP Foça İlçe Başkanı Ayla Yılmaz ve Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, saygı konuşmalarını yaptı.

CHP Foça İlçe Başkanı Ayla Yılmaz; ‘‘Ali İlçan, Foça’da emek vermiş çok önemli kişilerden birisi. Cumhuriyet Halk Partisinde çok emeği var, Foçalılara çok emeği var. Bu emek için hepimiz ona teşekkür ediyoruz. Özellikle Cumhuriyet Halk Partisi örgütü olarak kendisine çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki süreçte de kendisini anılarıyla, yaptıklarıyla yaşatmaya devam edeceğiz. Hepimizin başı sağ olsun.’’dedi.

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz de; ‘‘Belediye başkanlıkları bittikten sonra ardından anılmak çok güzel. Eğer seviliyorsan ölümden korkmuyorsun demektir. Burada onunla mesai yapan, yol yürüyen birçok arkadaşı var. Sizlere dostluk yaptı bize de ağabeylik yaptı. Aynı partiden olduğum için, onunla beraber siyaset yapma şansı bulduğum için, bana verdiği destek için sonsuz teşekkürler. Mekanı cennet olsun. Hiçbir zaman unutmayacağız.’’dedi.

Ali İlçan’ın naaşı, Fatih Camiindeki ikindi namazının ardından Foça yeni mezarlıkta toprağa verildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bazı milletvekilleri ve belediye başkanları çelenk göndererek İlçan ailesinin acısını paylaştı.