Haberler

‘‘KANAVİÇE’’ FOÇA’DA SAHNELENDİ - 23 Mayıs 2022

‘‘KANAVİÇE’’ FOÇA’DA SAHNELENDİ

Foça Belediye Tiyatrosunun sunduğu ‘‘Kanaviçe’’ isimli oyun, 22 Mayıs Pazar akşamı Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezinde sahnelendi.

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz; ‘‘Kurulduğu günden beri harika oyunlar sergileyen Belediye tiyatromuzun bu akşamki Kanaviçe adlı gösterimi için Foça Belediye Tiyatrosu ekibine ve yönetmenimiz Erdal Dinçer’e teşekkür ederim.’’dedi.

Turgut Özakman’ın yazdığı ‘‘Kanaviçe’’ isimli tiyatro oyununu Erdal Dinçer yönetirken, Tuğçe Elif Topcuoğlu sahne amirliğini yaptı. Arzu Demir Yalçın, Çisem Keklik, Günseli Batı, Emine Tekin, Ümit Taşlıcalı ve Yakup Yalçın rol aldı.

‘‘Kanaviçe, insana sabır ve azim verir’’ temasıyla sahnelenen oyunda, kanaviçe işleyen kadınların ruhsal durumları yansıtıldı. Evlerine kapanıp kanaviçelerine bağlanan ve erkeklerden kaçan 3 kız kardeşin yaşadıklarını konu edinen oyun, kardeşlerden birinin kısa süren evliliğinden dünyaya gelen ve kendileri gibi yetiştirdikleri kızın günün birinde bu düzene karşı çıkmasıyla gelişen olaylar anlatıldı.