Haberler

FOÇA’DA 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ - 9 Mart 2022

FOÇA’DA 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Kybele kadın kenti Foça’da etkinlikler gerçekleştirildi.

Foça Belediyesi’nin ve Foça’daki sivil toplum kuruluşlarının ve derneklerin düzenlediği etkinlikler, 4 gün boyunca ilçenin her köşesine uzandı.

Yaşasın 8 Mart!

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, 8 Mart etkinliklerine katılan kadınların ve Foça Belediyesi çalışanı kadınların Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutladı. Başkan Fatih Gürbüz; ‘‘Her türlü eşitsizliğe, engellere, şiddete, haksızlığa karşı Yaşasın 8 Mart! Yaşasın kadın dayanışması! Emeği ile dünyayı yaşatan tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun’’dedi.

5 Mart Cumartesi günü Bağarası’nda başlayan Kadın Emeği Buluşmaları, Gerenköy ve Yenifoça’da devam eti. Yenibağarası’nda Foça Film Günlerinin Kadın Filmleri gösterimi yapıldı. Atatürkçü Düşünce Derneği Foça Şubesi ve Türk Kadınlar Birliği Foça Şubesi, kadın emeğini aktaran etkinlikler düzenledi.

8 Mart Salı günü Türk Kadınlar Birliği Foça Şubesi tarafından çelenk sunma töreni, Atatürkçü Düşünce Derneği Foça Şubesi, Foça Kent Konseyi Kadın Meclisi ve CHP Foça Kadın Kolları tarafından basın açıklamaları gerçekleştirildi.

Türküler Kadını Anlatır

Foça’daki 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri, Dr. Mahmut Karagenç ve Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Öğretim Görevlisi Hikmet Gökçen’in sunumlarıyla ‘‘Türküler Kadını Anlatır’’ isimli programla tamamlandı.