Haberler

FOÇA FİLM GÜNLERİ VİDEO PRODÜKSİYON ATÖLYESİ - 19 Mart 2021

FOÇA FİLM GÜNLERİ VİDEO PRODÜKSİYON ATÖLYESİ

Foça Belediyesi’nin destekleri ile düzenlenen Foça Film Günleri’nin “Yerel Sakinler ile Yerel Çekimleri” isimli belgesel video prodüksiyon atölyesi, Mayıs-Temmuz aylarında gerçekleştirilecek. Atölye kapsamında 24 saatlik eğitim verilecek. Foça’da 12 saatlik (3 cumartesi x 4 saat) canlı eğitim ve 12 saatlik çevrimiçi (Zoom toplantısı) eğitim, İzmir Film ve Televizyon Yapımcıları Derneği üyeleri tarafından verilecek. Eğitim sürecinde ve bitiminde, atölye katılımcıları takım olarak Foça’ya ait kültürel miras, tarih ve benzeri konularda kısa belgesel filmler üretecek. Temmuz ayında tamamlanacak filmler, 4 Foça Uluslararası Arkeoloji ve Kültürel Miras Belgesel Film Günleri’nde gösterilecek. Ayrıca, seçilecek 3 film, “Güneydoğu Akdeniz’de Üç Festivalli Kültürel Alışveriş” proje kapsamında AegeanDocs (Lemnos) ve Cyprus AEI (Lefkoşa) Film Festivallerinde gösterilip, 200 Euro ödülü almayı şans kazanacak.

Başvuru ve detaylı bilgi için: https://forms.gle/hFdnbGyPaB1ZXKXL7

Yerel Kültür ve Dünya Mirası

4. Foça Uluslararası Arkeoloji ve Kültürel Miras Belgesel Film Günleri, 20-26 Ekim 2021’de gerçekleştirilecek. Türkiye’den ve dünyadan film gösterimlerinin yanında yönetmenlerle söyleşiler, atölyeler, sergiler ve Foça’da turlar düzenlenecek. Etkinlik, hem canlı hem de çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

2021 Yılı Foça Uluslararası Arkeoloji ve Kültürel Miras Belgesel Film Günleri’nin teması, “Peki Bu Yerel Mi? - Yerel Kültür ve Dünya Mirası” olarak belirlendi. “Belgesel Film”, “Öğrenci Belgesel Film” ve “Belgesel Fotoğrafçılığı” kategorileri tarihleri için son başvuru tarihi 30 Nisan 2021

“Güneydoğu Akdeniz’de Üç Festivalli Kültürel Alışveriş” projesi kapsamındaki Foça Film Günleri atölyelerinin başvuruları Mart ayında, atölye çalışmaları ise Mayıs ayında başlayacak.

http://www.focafilmgunleri.org