Foça Belediye Spor

Foça Belediye Spor Kulübü

Foça Belediyespor Kulübü Derneği’nin ‘17. Olağan Genel Kurul Toplantısı’, 17 Haziran 2017 Cumartesi günü, Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi’nde yapıldı.

FOÇA BELEDİYESPOR KULÜBÜ 17. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI

Foça Belediyespor Kulübü Başkanı Gökhan Demirağ, Yönetim Kurulu Üyeleri, antrenörleri ve kulüp çalışanlarının katıldığı 17. Olağan Genel Kurul Toplantısı, coşkulu bir ortamda gerçekleşti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayan toplantıda, vefat eden geçmiş dönem kulüp üyeleri de saygıyla anıldı.

Yönetim Kurulu’nun faaliyet raporu ve Denetleme Kurulu raporu okundu. Yeni Yönetim ve Denetleme Kurullarının seçimine, başka aday olmadığı için tek liste ile gidildi.

Foça Belediyespor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu’nun Asil Üyeleri: Gökhan Demirağ, Hasan Güller, İbrahim Güler, Ali Çelik, Esen Çeşmeci,  Birtan İskit, Ercan İncekara, Faik Erdik, Serdar Necdet Tunçbay, Kadri Mutlu, Fatih Gürbüz, Mehmet Bildiri ve Yedek Üyeleri: Kemal Çiftçi, Haluk Bozkurt, Önderay Öğreten, Mehmet Çiçek, A. Kadir Alper, Erol Çetin, Necati Vural, Şencan Bayır, Umut Hikmet, Necdet Çakmak, Hüseyin Ayvaz ve Ertan Kale’den oluştu. Foça Belediyespor Kulübü Derneği Denetleme Kurulu’nun Asil Üyeleri: Muharrem Yeşilkaya, A. Şakir Özçelik, Mehmet Gürsu ve Yedek Üyeler Faik Levent Onan, Yusuf Çemrek ve Soner Çınar’dan oluştu. Yönetim Kurulu görev dağılımı aşağıdaki isimlerden oluşmuştur.

FOÇA BELEDİYE SPOR KULÜBÜ YÖNETİM KURULU

Birtan İskit - Başkan

Hasan Güller - 2. Başkan

Ali Çelik - Genel Sekreter

Esen Çeşmeci - Bölge Temsilcisi

Ercan İncekara - Tesisler Sorumlusu

Faik Erdik - Veznedar

Serdar Necdet Tunçbay - Voleybol / Basketbol Sorumlusu

Kadri Mutlu - Muhasip

Fatih Gürbüz - Altyapılar Sorumlusu

Mehmet Bildiri - Genel Kaptan

Kemal Çiftci

Haluk Bozkurt

FOÇA BELEDİYE SPOR KULÜBÜ

Foça Belediye Spor Kulübü; Futbol, Basketbol, Voleybol, Taekwondo, Briç ve Boccia şubeleri olarak faaliyet göstermektedir.

A Futbol Takımı Kısa Tarihçe
Foça Gençlik Spor Kulübü 1987 yılında kurulmuştur. Foça Gençlik Spor Kulübü, kurulduğu yıl oynadığı Kazalar Arası Küme’de, yenilgisiz şampiyon olmuştur.
Foça Gençlik Spor Kulübü, 2006 yılında Foça Belediyesi çatısı altına katılarak Foça Belediye Spor Kulübü adını almıştır.
2006-2007 sezonunda 1. Amatör Küme’de mücadele eden Foça Belediye Spor, altyapıdan gelen oyuncularının yüksek performansıyla, Süper Amatör Lig’e yükselme başarısını göstermiştir.
Süper Amatör Lig’de başarılı maçlar çıkaran Foça Belediye Spor, 2009–2010 futbol sezonu sonunda Bölgesel Amatör Lig’e yükselmiş ve 3. Lig’e terfi maçları oynamıştır.
Bölgesel Amatör Ligi’nde başarılı bir sezon geçirmesine karşın, puan sıralamasını iki İzmir takımının ardında tamamlayan Foça Belediye Spor, statü gereği yeniden Süper Amatör Lige dönmüştür.
İki yıl sonra yeniden Bölgesel Amatör Lig’e yükselmiş ve 2013-2014 Sezonunda bu ligde mücadele etmiştir.
 

Foça Belediye Spor Futbol Altyapısı
Foça Belediye Spor altyapısında, genç yeteneklere çok kapsamlı bir futbol eğitimi verilmekte, iyi birer sporcu olarak yetişmeleri sağlanmaktadır.
Son yıllarda gelenek olduğu üzere; gruplarında çok başarılı maçlar çıkararak, 1. olan altyapı takımlarımız, İzmir play-off’larında da bu başarıyı sürdürerek, ilçemizi Türkiye Finalleri’nde temsil etmektedirler.
Foça Belediye Spor altyapısında yetişerek, başka kulüplere transfer olmuş ve milli formayı giymiş sporcular da bulunmaktadır: Antalya Spor – Sertan Sarıyer (1994 d.), Denizli Spor – Emre Demirbaş (1990 d.), Fenerbahçe – Yusuf Türk (1998 d.), Manisa Spor - Fırat Okur (1993 d.)

Foça Belediyespor Kulübü A Futbol Takımı Play-off Maç Programı

*Foça Belediyespor / Alaçatı Spor
3 Nisan 2019 Çarşamba, Saat: 16.00 - Atatürk Stadı 2 No’lu Yan Saha
*Aliağa Belediyesi Helvacı Spor / Foça Belediyespor
10 Nisan 2019 Çarşamba, Saat: 13.00 - Karşıyaka Efsaneler Sahası
*Foça Belediyespor / Torbalı Spor
17 Nisan 2019 Çarşamba, Saat: 13.00 - Karşıyaka Efsaneler Sahası
*Foça Belediyespor / Ceyhan Altınyıldız Spor
24 Nisan 2019 Çarşamba, Saat: 17.00 - Çiğli Atatürk Stadı
*Özçamdibi Spor / Foça Belediyespor
2 Mayıs 2019 Perşembe, Saat: 17.00 - Karşıyaka Efsaneler Sahası