Sosyal Hizmetler

Kurslarımız

KURSLAR

Cimnastik
Çocuk Korosu
Dans Kursu
Gitar Kursu
Halk Oyunları
Pilates / Aqua Fitness
Piyano Kursu
Ritim Terapi
Türk Halk Müziği
Türk Sanat Müziği
Boccia Kursu (engelli vatandaşlar için)

KURSLARA YOĞUN İLGİ
Foça Belediyesi bünyesinde açılan kurslardan Foça ve mahallelerinde yaşayan 1200 kişi faydalanıyor.
Yediden yetmişe her kesimden büyük ilgi gören kurslar yıl boyunca devam ediyor.
Foça Belediyesi bünyesinde açılan, voleybol, basketbol, dans, plates, gitar, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, resim, Boccia, Teakvando, bağlama, jimnastik, piyano, ritm, halk oyunları kurslarından yaşları 7 ile 70 arasında değişen 1200 kişi faydalanıyor.
Öte yandan Foça Belediyesi Engelsiz Kafe’de düzenlenen el işi kursuna katılan vatandaşlarımız ürettikleri el işleri ile aile bütçelerine katkıda bulunuyorlar.
Yıl boyunca devam edilen kurslar Foça’nın yanı sıra, Yeni Foça, Bağarası, Yeni Bağarası, Gerenköy, Ilıpınar mahallelerinde de devam ediyor.
Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Foça’da yediden yetmişe herkesin katılabileceği çeşitli kurslar açıldığını ve bu kursların ücretsiz olduğunu belirterek, “Yıl boyunca düzenlediğimiz ücretsiz kurslarımız sayesinde her kesime ulaşmaya çalışıyoruz. Branşlarında uzman, deneyimli antrenörler ve öğretmenlerle yapılan kurslara katılan öğrenciler, yeteneklerini ilgi ve ihtiyaçlarını sergileyebilecekleri şekilde eğitim alıyorlar ve keyifli zamanlar geçiriyorlar. Belediye bünyesinde düzenlenen kurslarımıza katılanlar çeşitli aktiviteler de gerçekleştirerek Foçalıların beğenisine sunuyorlar” dedi. 

Bilgi için: Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi
Telefon: 0(232) 8125997