Haberler

FOÇA’DA ENGELLİLER HAFTASI’NDA MUHTEŞEM ETKİNLİK - 12 Mayıs 2017

FOÇA’DA ENGELLİLER HAFTASI’NDA MUHTEŞEM ETKİNLİK

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Foça Ilıpınar Reha Midilli Özel Eğitim Uygulama Merkezi bir program sundu.
Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi’nde sunulan programa, Foça Kaymakamı Ali Çetin, Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, davetliler, aileler, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Ebediyete intikal etmiş Türk Büyükleri anısına saygı duruşu ve işaret dili ile okunan istiklal marşının ardından günün anlam ve önemini belirtir konuşmayı okul müdürü Mürsel Varan yaptı.
Okul tanıtım videosunun ardından öğrenciler tarafından vals, ront gösterileri yapıldıktan sonra öğrencilerin birlikte yaptığı resim sahnede birleştirildi.
Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi’nde düzenlenen Engelliler Haftası Programı’nda sahneye Piyanist Caner Serin çıktı. Otizmli olmasına rağmen aldığı eğitimle muhteşem bir piyano resitali veren Caner Serin katılımcılar tarafından uzun süre alkışlandı.
Foça Ilıpınar Reha Midilli Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin hazırladığı program daha sonra Müzik Öğretmeni Sevinç Durmuşoğlu ve öğrencilerin verdiği konserle devam etti.
Programın sonunda okula katkı koyanlara plaketleri verilirken, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ’da Piyanist Caner Serin’e ve öğretmeni Gaziantep Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Hamdi Hikmet Geçin’e plaket vererek teşekkür etti.
Başkan Demirağ, engellerin sevgi ve eğitimle aşılacağını belirterek, “Bu gün sağlıklıyız, ancak, yarının bize ne getireceğini bilemeyiz. Engellilerin asıl  zorluğu engel  teşkil edenlerdir. Engelli vatandaşlarımızın zorluklarını görmezlikten gelmek, sorunlarını göz ardı etmek insanlık dışıdır.
Doğru politikalar üretip, sorunlarına çözümler  getirmeliyiz. Vatandaşlarımıza önlerine engel getirilmeyen yaşam dilerim” dedi.