Haberler

SPORCU DOSTU KENT FOÇA - 27 Ağustos 2016

Usta Voleybolcular, Foça Plajı’nda birinci olmak için yarışıyor…

SPORCU DOSTU KENT FOÇA

Sporcu Dostu Kent Foça, ‘1. Veteranlar Plaj Voleybolu Turnuvası’na ev sahipliği yapıyor.

Foça Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu işbirliği ile 27-28 Ağustos tarihlerinde düzenlenen ‘1. Veteranlar Plaj Voleybolu Turnuvası’ Foça’da başladı.

Yalnızca lisanslı profesyonel sporcuların katıldığı plaj voleybolu turnuvasında, Bayanlarda 6 takım ve 12 sporcu, Erkeklerde 18 takım ve 36 sporcu mücadele ediyor.

Heyecan ve seyir zevki yüksek maçların oynanacağı voleybol turnuvasının final maçları, 28 Ağustos Pazar günü Foça Belediyesi Karakum Plajı’nda oynanacak.

Tecrübeli, emektar voleybolcuların mücadele ettiği ‘1. Veteranlar Plaj Voleybolu Turnuvası’ Türkiye için ilk olma özelliği taşıyor.

Foça Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu işbirliği ile 27-28 Ağustos tarihlerinde düzenlenen ‘1. Veteranlar Plaj Voleybolu Turnuvası’ Foça’da başladı.

Foça Belediyesi Karakum Plajı’nda yapılan ‘1. Veteranlar Plaj Voleybolu Turnuvası’nın açılış törenine; Foça Kaymakamı Niyazi Ulugölge, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Foça Garnizon Komutanı Tümamiral Aydın Şirin, Türkiye Voleybol Federasyonu İzmir İl Temsilcisi Hakan Gürsu, Foça İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Kemal Bulut, Protokol Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, müsabaka hakemleri ve sporcular katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan törende, Türkiye Voleybol Federasyonu İzmir İl Temsilcisi Hakan Gürsu, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ ve Foça Kaymakamı Niyazi Ulugölge, açılış konuşmalarını yaptı.

Türkiye Voleybol Federasyonu İzmir İl Temsilcisi Hakan Gürsu, ‘Her yerde voleybol! Sloganı ile çıktığımız bu dönem içerisinde, önümüzdeki yıl Türkiye Şampiyonası’nın ilk ayağını oluşturacak Veteranlar Şampiyonası’nın Foça’da yapılması ve Foça ile özdeşleşmesi için hazırladığımız organizasyona Hoş geldiniz, diyorum. Burada emeği geçen, özellikle Gençlik Spor İl Müdürümüze ve Foça Belediye Başkanımıza, bize vermiş oldukları destekten ötürü çok teşekkür ediyoruz. Böyle bir tesisin sürekli canlı kalması için İl Temsilciliği olarak, Federasyonumuz olarak, elimizden geleni yapacağımızın da buradan sözünü vermek istiyorum. 2 gün süresince burada zorlu müsabakalar yaşayacağız. Tüm Foçalıları buraya bekliyoruz. Tüm takımlara teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, ‘Ülkemiz maalesef 15 Temmuz’da gerçekleşen Demokrasi’ye karşı darbe girişimi karşısında, çok kritik bir virajdan döndü. Bu Demokrasi mücadelesinde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkeyi kurduğu günden bu güne kadarki süreçte hiç çekinmeden canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Yaralı vatandaşlarımıza ve yaralı güvenlik görevlilerimize acil şifalar diliyorum. Ülkemizin başı sağ olsun. Dün ayrıca, yine 11 güvenlik görevlimiz şehit oldu. Onları da bir kez daha sizlerin önünde rahmetle ve minnetle anıyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Rahat ve özgür bir ülkede yaşayabilmek için, tek bayrağın altında, tek vatan, tek millet olarak yaşayabilmemiz için güvenlik görevlilerimizin ne denli büyük bir çaba gösterdiğini düşünmemiz ve onların önünde minnet ve saygı ile eğilmemiz gerektiğini düşünüyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar. Foça her zaman sportif anlamda birçok farklı spor müsabakalarını ev sahipliği yapmıştı. Yeni organizasyon teklifleri için her zaman bekliyoruz. Çok değerli paydaşlarımız var, değerli Kaymakamımız var, her zaman önümüzü açıyor. Değerli Komutanlarımız var, Sayın Amirallerimiz var onlar da her zaman bizlerin yanında. Ama daha önemlisi, böyle güzel bir coğrafyada çok farklı, çok farklı spor branşlarına ev sahipliği yapmak bizi şevklendiriyor. Özellikle altyapı anlamında ve tesisleşme anlamında bir çok farklı branş ve kategoride her unsuru sağlayabilecek bir sistem içerisinde Foça. Bu anlamda Türkiye’de gelişen ve çok farklı bireylere de ulaşan Türkiye Voleybol Federasyonu’muzun, Veteranlar Voleybol Şampiyonası’nın ilk ayağının Foça’da konuşlandırılması bizler açısından da çok sevindirici ve başarılı olduğunu düşünüyorum. Bundan sonraki süreçte de bizler de Foça olarak en iyi şekilde ev sahipliği yapmayı düşünüyoruz. Birçok yere de örnek olmasını diliyorum. Katılan tüm takımlara ve hakemlerimize başarılar diliyorum. Centilmence ve güzel bir şampiyona geçmesini dileklerimle, tüm emeği geçenlere teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum’ dedi.

Foça Kaymakamı Niyazi Ulugölge, ‘Bildiğiniz gibi ülkemiz çok zor günlerden geçiyor. Millet olarak, devlet olarak yaklaşık 1 yıldır büyük badireler atlattık. Ama milletimizi azim ve kararlılığı ile her güçlüğü olduğu gibi bu güçlüğü de aşmayı başardık. Bildiğimiz gibi spor demek, barış demek. Spor demek, kardeşlik demek. Olimpiyat demek barış demek; ulusların, insanların kaynaşması demek. Bu anlamda baktığımız zaman, hiçbir sporcunun kötü bir işle uğraşmadığını da gördüğümüz için bizler her zaman 7’den 70’e sporla uğraşmanın faydasını her ortamda anlatıyoruz ve bunlar için de insanlarımızı, çocuklarımızı teşvik ediyoruz. Atatürk’ümüzün dediği gibi, ‘Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur. ’ Bu spor faaliyetleri sayesinde gençlerimiz, insanlarımız kötü alışkanlıklarda uzaklaşıyorlar ve kendilerini işlerine, güçlerine verme fırsatı buluyorlar. Öncülerin şehri Foça, tarihte olduğu gibi bugün de Türkiye’de bir ilk olan ‘Veteranlar Voleybol Müsabakaları’na ev sahipliği yapıyor. Değişik dallarda, değişik branşlarda yıl boyunca burada çok değişik sportif aktiviteler oluyor ve ilçemiz her zaman bunların altından alnının akıyla kalkmayı başarıyor. Ben eminim ki bundan sonraki yıllarda da her türlü spor faaliyetlerine, sporcu dostu bir kent olarak Foça’mız destek olmaya devam edecektir. Bu organizasyonun ilçemizde gerçekleşmesine vesile olan Türkiye Voleybol Federasyonu İzmir İl Temsilciliği’ne, Gençlik ve Spor İzmir İl Müdürlüğümüze, gerekli altyapı ve personel anlamında kolaylığı sağlayan Belediye Başkanlığımıza çok teşekkür ediyorum. Sözlerimi tamamlarken, bizlerin huzuru, rahatı ve güvenliği için gözlerini kırpmadan canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, şükranlarımı sunuyorum. Kahraman gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Müsabakaya katılan bütün takımlara ve sporculara da üstün başarılar diliyorum’dedi.