Haberler

EKONOMİ VE LİFESTYLE YAZARLARI FOÇA’YI ZİYARET ETTİ - 13 Ağustos 2016

İzmir Turizm Tanıtma Vakfı’nın davetlisi olarak İstanbul’dan gelen lifesytle ve ekonomi yazarları Foça’yı ziyaret etti…

EKONOMİ VE LİFESTYLE YAZARLARI FOÇA’YI ZİYARET ETTİ

İzmir ve civarını görmek üzere İzmir Turizm Tanıtma Vakfı’nın davetlisi olarak kente gelen basın mensupları, 13 Ağustos Cumartesi günü öğleden sonra geldikleri Foça’nın, doğasını ve kültürel zenginliklerini inceledi.

Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ’ın karşıladığı, Türkiye’nin önde gelen medya kuruluşlarına ait dergi, gazete ve internet sitesine mensup 25 kişilik yazar kafilesi, kara ve denizden Foça turu yaptı.

Misafir kafilede, Cosmopolitan, Harpers Bazaar, Şamdan Plus, Turizm Aktüel, Ulusoy Travel/Varan, Sabah ekler, Milliyet Pazar, Esquire, Akşam Gazetesi, Cumhuriyet Gazetesi, Türkiye Gazetesi, Habertürk, Dünya ve Kapital isimli medya kuruluşlarına mensup yazarlar yer aldı.

Başkan Demirağ’dan, Foça hakkında bilgiler alan ekonomi ve lifesytle yazarları, Foça’nın doğal ve tarihi güzelliklerini ve zenginliklerini hayranlıkla izlerken, fotoğraflar çekti ve notlar aldı.

Basın mensuplarını Foça’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, ‘Misafir yazarlarımızı Antik Tarihçi Herodot’un deyişiyle ‘En güzel iklim ve en güzel gökyüzü altında kurulan Foça’mızda ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduk. İzmir ve çevresinin tanıtımını daha etkin bir biçimde yapmak amacıyla bu projeyi gerçekleştiren İzmir Turizm Tanıtma Vakfımıza, İzmir Büyükşehir Belediyemize ve Başkanımız Sayın Aziz Kocaoğlu’na, bu destinasyona Foça’mızı da dâhil ettikleri için çok teşekkür ediyorum’dedi.

Foça Belediyesi’nden Arkeolog Ertan Yılmaz, misafir kafileye, Foça Kalesi, Athena Tapınağı ve liman bölgesi, Siren Kayalıkları ve adalar hakkında detaylı bilgiler aktardı.

İstanbullu yazarlar İzmir’i gezdi

İzmir Turizm Tanıtma Vakfı’nın davetlisi olarak, İzmir ve civarını görmek üzere İstanbul’dan gelen ekonomi ve lifesytle yazarları için dün Karataş’taki Tarihi Asansör’de basın toplantısı ve ardından İzmir kent turu gerçekleştirilmişti.

İzmir Turizm Tanıtma Vakfı, İzmir ve çevresinin ekonomisini, turizmini, doğal, kültürel ve sosyal zenginliklerini, daha etkin bir biçimde kamuoyuna tanıtmak amacıyla bu etkinliği gerçekleştiriyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’de düzenleyeceği fuarlar kapsamında gerçekleştireceği sosyal projelere, çevre ilçeleri de dâhil etmeyi amaçlıyor.