Haberler

YÜZME MİLLİ TAKIM SEÇMELERİ FOÇA’DA YAPILIYOR - 9 Haziran 2018

Foça, Türkiye Yüzme Federasyonu(TYF) Açık Su Milli Takım Seçme Yarışları’na ev sahipliği yapıyor…

YÜZME MİLLİ TAKIM SEÇMELERİ FOÇA’DA YAPILIYOR

Foça’da 9-10 Haziran tarihlerinde düzenlenen TYF Açık Su Milli Takım Seçme Yarışları’na, 40 kulüpten gelen toplam 147 sporcu katılıyor.

İlk gün yarışlarını izleyen Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, TYF Açık Su Yüzme Teknik Kurul Üyesi Prof. Dr. Bahtiyar Özçaldıran’dan bilgiler aldı. Başkan Demirağ, ‘‘Değerli sporcularımızı ve antrenörlerimizi, En güzel iklim ve gökyüzü altında kurulan Foça’mızda yeniden görmek bizleri çok mutlu etti. Türkiye Yüzme Federasyonumuza çok teşekkür ediyor, Milli Takımımıza üstün başarılar diliyoruz’’dedi.

Mersinaki Koyu’ndaki Leon Otel açıklarında gerçekleşen müsabakalarda; 81 erkek ve 66 kadın sporcu, milli takım kadrosuna katılabilmek için yarışıyor. 5000, 7500 ve 10000 metrede yarışan sporcular; Kadınlar ve Erkekler kategorilerinde, 14 ila 30 yaş aralığında mücadele ediyor. Yarışlar sonunda en iyi dereceleri yapan sporcular; Avrupa Gençler Comen Cup ve Land Cup Yarışları ile alternatif yarışlara katılacak olan Açık Su Yüzme Türkiye Milli Takımı’nı oluşturacak.