Haberler

FOÇA’DA ENGELSİZ DALIŞ - 6 Haziran 2018

FOÇA’DA ENGELSİZ DALIŞ

Foça Windsurf &Yelken Kulübü ve Foça Belediyesi ev sahipliğinde 4-7 Haziran 2018 tarihleri arasında “Engelsiz Scuba Diving" projesi düzenlendi. Projeye; Foça Kaymakamlığı, Foça Milli Eğitim Müdürlüğü, Ilıpınar Reha Midilli Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Foça Dalış Merkezi, Foça Turizmciler, Yatırımcılar ve Esnaf Derneği ve Leon Otel, destek verdi.
Ilıpınar Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde eğitim gören 9 özel öğrenci, 9 öğretmeni ve 5 uzman dalgıç eşliğinde sualtı dalışı yaptı.
Foça Kaymakamı Ali Çetin, Belediye Başkanı Gökhan Demirağ ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Akar, Engelsiz scuba Diving projesine katılan özel öğrencilerin dalış eğitimlerini izledi.
Foça Windsurf&Yelken Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Safran ve projeye destek verenlere teşekkür eden Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ; ‘‘Özel öğrencilerimize farkındalığın hedeflendiği projemizde, dalış eğitimi yapma imkanı sunuldu. İşbirliği içinde bulunan kurum ve kuruluşlara teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Özel kardeşlerimiz için yapılacak her türlü sosyal faaliyet ve eğitim çalışmalarına destek vermeyi sürdüreceğiz’’dedi.