Haberler

ENGELLER DENİZLE AŞILDI - 14 Mayıs 2018

Foça’da ‘Engelsiz Deniz Sporları’ etkinliği düzenlendi…

ENGELLER DENİZLE AŞILDI

Engelliler Haftası kapsamında, engelli hakları konusunda farkındalık yaratmak ve fiziksel açıdan dezavantajlı bireyleri spor ve doğa faaliyetleri ile buluşturmak amacıyla Foça’da ‘Engelsiz Deniz Sporları’ etkinliği düzenlendi.

Foça’da yaşayan engelli yurttaşlar, eğitmenler eşliğinde ‘Deniz Bisikleti’, ‘Kano’ ve ‘Rüzgâr Sörfü’ yaptı. ‘Engelsiz Deniz Sporları’ etkinliği, Foça Belediyesi, Foça Kent Konseyi Engelli Meclisi, Phokaia Yelken, Windsurf ve Kürek Spor Kulübü işbirliğiyle ve Breezy giyim firması desteğiyle gerçekleştirildi.  

Foça Belediyesi Karakum Plajı’nda düzenlene etkinliğe; Foça Kaymakamı Ali Çetin, Kaymakam Refiki Onur Alimoğlu, Foça Belediye Bakanı Gökhan Demirağ, Belediye Meclis Üyesi Beyhan Türker, Foça Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Sermin Selçuk ve üyeleri, engelliler, engelli yakınları ve Breezy firması yetkilileri katıldı.

Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, denizde yapılan sporların engelli bireylere, bedensel yeteneklerini geliştirmek ve sosyalleşmek bakımından önemli faydalar sağladığını belirterek, etkinliğe katkı sağlayanlara teşekkür etti.