Haberler

TÜRK POLİS TEŞKİLATI 173 YAŞINDA - 10 Nisan 2018

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. Yıldönümü Foça Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı.

TÜRK POLİS TEŞKİLATI 173 YAŞINDA
Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan törene Foça Kaymakamı Ali Çetin, Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Öztürk, Foça Jandarma Okul Komutanı Tuğgeneral Semih Okyar, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Sertan Koç, İlçe Emniyet Müdürü Gülcan Coşkun, sivil ve askeri erkan, Belediye Meclisi Üyeleri, Emniyet Müdürlüğü Personeli, muhtarlar, CHP İlçe Başkanı Baran Gezmiş Yıldırım, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşların yanı sıra Foça’da eğitim veren bir anaokulu öğrencileri de ellerinde pankartlarla katıldı.
Foça İlçe Emniyet Müdürü Gülcan Coşkunun Atatürk Anıtına çelenk sunumundan sonra törenler saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti.
Foça İlçe Emniyet Müdürü Gülcan Coşkun’un günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından okullar arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Yarışmalarda birinci olan şiir ve kompozisyonun okunmasının ardından Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. Yıldönümü onuruna verilen kokteylin ardından törenler sona erdi.
Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Polis Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajda; “Günün her saatinde halkın güven ve huzurunu sağlamak için büyük fedakarlıklarla çalışan Polis Teşkilatımızın kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Tüm emniyet mensuplarına görevlerinde başarılar diler, görevini yapma uğrunda can veren kahraman şehitlerimizi de rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.